Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK
"When days grow short and nights get cold
And autumn trees turn red and gold
Move, we may, through sun drenched days
'Midst leaves and berries and bales of hay"

23.-25.9.2016

  • VIP 22.9.2016
  • Tulokset arvotaan arvontakoneella
  • Osallistumismaksu on 5v€/ratsukko/luokka

On tullut aika Tuomirannan tilan avajaisiin sekä ensimmäiseen syystapahtumaan! Luvassa on avoimet ovet tallirakennuksessa, jotta kuka vain voi tutustua tiloihimme - ja totta kai kilpailemme kolmessa lajissa koko viikonlopun ajan! Unohtamattakaan juuri leivottua porkkana- ja kurpitsapiirakkaa kahvin kanssa! Tervetuloa, olitpa sitten matkalainen kauempaa tai läheltäkin, talliomistaja tai hoitaja!
 

  • Yhdeltä osallistujalta max. 3 hevosta per luokka
  • Hevonen saa osallistua kerran yhteen luokkaan, kahteen (2) luokkaan/laji
  • Yhdessä luokassa on oltava vähintään 3 eri kisaajaa, että luokka pidetään
  • Ilmoitathan jos et halua tuloksista ilmoitusta, muuten ilmoitan automaattisesti
  • Ilmoittautumiset kisavieraskirjaan
  • Kaikkien osallistuneiden kesken arvotaan mittatilaustyönä tehty satulahuopa!

Esteratsastuskilpailut

perjantai, 23.9.2016

1. Puomiluokka
2. 40-50cm
3. 60-70cm
4. 80-90cm
5. 100cm
6. 120cm

 

Kouluratsastuskilpailut

lauantai, 24.9.2016

Luokka 1: Helppo C
Luokka 2: Helppo B
Luokka 3: Helppo A
Luokka 4: Vaativa B
Luokka 5: Vaativa A
 

 

Lännenratsastuskilpailut

sunnuntai, 25.9.2016

Halter
Barrel racing
Freestyle reining
Pole bending
Cutting
 

Kultainen 1. sija, hopeinen 2. sija ja punainen 3. sija
Ruusukkeet meille tarjoaa MWS Boutique

   Osallistujat:

perjantai 23.9.2016

1. Puomiluokka
1. Veera - Prince of Brave
2. Tinu - Trullin Päivätär
3. Veera - Metal Symphony
4. Tinu - Trullin Hämy-Valo
5. Tinu - Fiktion Vilkku 
6. Veera - Riemu Lennartti
7. Eveliina - Time and relative dimension in space


2. 40-50cm
1. Iiris - Claridge One Man Team
2. Eveliina - Time and relative dimension in space
3. Iiris - Vincent
4. Nanook - Dark Soul
5. Iiris - Larkhills Syrah
6. Veera - Riemu Lennartti
7. Veera - Metal Symphony
8. Veera - Prince of Brave


3. 60-70cm
1. Veera - Aamuinen Kaihotuuli
2. Iiris - Claridge One Man Team
3. Samantha - Kaukovallan Esteem
4. Eveliina - Try to not cry
5. Iiris - Larkhills Syrah
6. Iiris - Vincent
7. Veera - Winter’s Saint Boy AD
8. Varpu - Susikallion Karthala
9. Varpu - Helga av Kleppur
10. Varpu - Asnay
11. Veera - Ritarin Numero
12. Tinu - Pärren Varro
13. Viona Valera - Criminal Crush'N'Cookie


4. 80-90cm
1. Viona Valera - Criminal Crush'N'Cookie
2. Sisla - World Brother
3. Veera - Ritarin Numero
4. Nelli - Tiko Tiko Amigo
5. Ida - Honky-Tonk TC
6. Tinu - Hexenbiest GER
7. Tinu - Pärren Varro
8. Veera - Raifan Coup
9. Veera - Petäjän Riemuriina
10. Sisla - Evita
11. Sisla - FH Senaattori


5. 100cm
1. Viona Valera - Rieke
2. Veera - Hirttivaaran Lumikukka
3. Veera - Petäjän Riemuriina
4. Viona Valera - Leiba II
5. Sisla - World Brother
6. Viona Valera - Talvilaakson Pähkinätyttö
7. Varpu - Little Faron Zorro
8. Sisla - Hurmaus
9. Sisla - Evita
10. Varpu - Wilhelmine Rewa
11. Veera - Jääkeiju
12. Theo - Black Boomerang


6. 120cm
1. Reneta - Hallavaaran Loge
2. Viona Valera - Krafla
3. Viona Valera - Susikallion Zitronella
4. Viona Valera - Susikallion Karelia
5. Varpu - Hopearinteen Supryana
6. Veera - Raifan Coup
7. Theo - Black Boomerang
8. Sisla - Jackpot 4U
9. Veera - Jääkeiju
10. Veera - Raving Beauty 

 

lauantai, 24.9.2016

Luokka 1: Helppo C
1. Iiris - Huhtalan Lily
2. Iiris - Huhtalan Magical
3. Ida - Bríomhar
4. Veera - Aamuinen Kaihotuuli
5. Veera - Prince of Brave
6. Ida - Honky-Tonk TC
7. Iiris - Huhtalan Moonlight Shadow
8. Samantha - Emkje d'Alvina
9. Tinu - Trullin Hämy-Valo


Luokka 2: Helppo B
1. Merek - Scythe Dragon
2. Roxana - Spirit of Chaos
3. Tinu - Hexenbiest GER
4. Iiris - A.D. Like a Diamond
5. Veera - Wilma 86
6. Ida - Honky-Tonk TC
7. Sisla - Hurmaus
8. Ida - Bríomhar
9. Sisla - Evita
10. Sisla - World Brother
11. Iiris - Claridge One Man Team
12. Tinu - Fiktion Vilkku
13. Veera - Jääkeiju
14. Varpu - Susikallion Karthala
15. Iiris - Little Star II
16. Viona Valera - Rieke
17. Lancelot - Black Knight
18. Viona Valera - Criminal Crush'N'Cookie
19. Varpu - Helga av Kleppur
20. Viona Valera - Leiba II
21. Veera - Hirttivaaran Lumikukka
22. Samantha - Kaukovallan Esteem
23. Varpu - Asnay


Luokka 3: Helppo A
1. Arthur - Solaire of Astoras
2. Varpu - Mehtälän Pihla
3. Tinu - Pärren Varro
4. Samantha - Source Lumineuse
5. Nanook - Dark Soul
6. Iiris - Claridge One Man Team
7. Sisla - World Brother
8. Tinu - Fiktion Vilkku
9. Viona Valera - Cuba
10. Sisla - Evita
11. Sisla - Hurmaus
12. Veera - Raving Beauty
13. Viona Valera - Susikallion Zitronella
14. Eveliina - Time and relative dimension in space
15. Cerberus - Bone Dragon
16. Samantha - Rozenbottel
17. Iiris - A.D. Like a Diamond
18. Veera - Wilma 86
19. Veera - Petäjävaaran Tukkimies
20. Iiris - Little Star II
21. Varpu - Moon Rallitus
22. Varpu - Ukkosmarssi
23. Viona Valera - Vrolijk Cilla


Luokka 4: Vaativa B
1. Veera - Petäjävaaran Tukkimies
2. Veera - Raving Beauty
3. Iiris - Vincent
4. Veera - Juuseri
5. Samantha - Boucles d'Or
6. Varpu - Hopearinteen Supryana
7. Iiris - Larkhills Syrah
8. Sisla - Jackpot 4U
9. Sisla - FH Senaattori
10. Malthael - Reaper of Soul
11. Reneta - Hallavaaran Loge
12. Iiris - Risda
13. Eveliina - Try to not cry
14. Samantha - le Prestigieux
15. Viona Valera - Fiktion Pirske
16. Viona Valera - Sigrid DK
17. Viona Valera - Susikallion Karelia
18. Samantha - Torigon Thaw


Luokka 5: Vaativa A
1. Varpu - Call Me Donkeyboy
2. Samantha - Snabro
3. Eveliina - Try to not cry
4. Iiris - Huhtalan Superman
5. Artorias - Knight Artorias
6. Viona Valera - Romantika
7. Sisla - FH Senaattori
8. Viona Valera - Bridong
9. Iiris - Vincent
10. Theo - Black Boomerang
11. Iiris - Risda
12. Samantha - Turbo Varr
13. Sisla - Jackpot 4U
14. Viona Valera - Susikallion Kohinoor

 

sunnuntai, 25.9.2016

Sunnuntain lännenratsastuskilpailu ei saanut tarpeeksi osallistujia!

1. Halter
Samantha - Nebah Fli ox
2. Barrel racing
Samantha - Angelica ox
Samantha - Philomena Daff ox

3. Freestyle reining
Samantha - Nebah Fli ox

4. Pole bending
Samantha - Angelica ox
Samantha - Philomena Daff ox
Eveliina - Beautiful Target
5. Cutting
Eveliina - Beautiful Target
Reneta - Hallavaaran Loge

 

   Tuloksista ilmoitetaan:

 

   Arvonta:

  • Iiris, Huhtala
  • Jossu, onneksi olkoon arvonnan voitosta!
  • R., Dragon age estate
  • Theo, Hiisivuori
  • Veera, Veeran yksityistalli
  • Sisla, Sysälä
  • Viona
  • Tinu (Trullinummi)
  • Samantha
  • Eveliina
  • Reneta
  • Nelli
  • Ida
  • Varpu

 

©2018 Tuomirannan tila - suntuubi.com